• Adres:Sarıana mh, 20. Sk. No:23/Z-1, 48710 Marmaris/Muğla
  • Email: info@egemarin.com.tr
  • Çalışma Saatleri: Mon - Fri 09:00am - 07:00pm
Exide Battery

Exide Battery

Bir gün Exide Technologies adını alacak olan Electric Storage Battery Company, W.W. Tanınmış bir Gaz şirketinde yönetici olan Gibbs, elektriğin bir aydınlatma kaynağı olarak potansiyelini gördü ve kendi başına yola çıktı. Elektrikli depolamayı geliştiren Fransız mucit Clement Payen'in patentlerini satın aldı ve bu fikirleri güvenilir ticari ürünlere dönüştürmeye başladı.
W.W. Gibbs'in sezgisi doğruydu. Elektrik deposu, toplumda daha büyük bir rol oynayacak şekilde ayarlanmıştı - başlangıçta hayal ettiğinden çok daha büyük. Ulaşım teknolojisi ve bunun gerektirdiği enerji depolama yetenekleri geliştikçe, Exide da onunla birlikte gelişti. Exide pilleri, Komutan Byrd Antarktika'da bir Amerikan askeri üssü kurduğunda mevcuttu. Exide pilleri, II. Dünya Savaşı'nda uyanmayan torpidolara güç verdi ve NASA'nın ilk aya iniş modülünü şarj eden güneş enerjisini depoladı. 1987'ye gelindiğinde, şirketin ürün grubu, Amerikan yollarındaki hemen hemen her araca güç sağlayabiliyordu.
Exide Technologies'in eski EMEA ve Asya-Pasifik işletmesi artık yeni sahipleri altında bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. 27 Ekim 2020'de pil üreticisi, ABD'deki Exide Technologies Holdings'ten ayrılmasını ve tüm işinin ABD yönetimi altında bir grup uzun vadeli hissedara devredilmesini başarıyla tamamlayarak 'anlaşmanın kapandığını' duyurdu. merkezli Energy Technologies Holdings LLC.

Kategori: Akü

Exide Battery Egemarin Fiyat Listelsi: İNDİR